[FoRK] just thinking

Jeff Bone <jbone at place.org> on Mon Apr 28 19:30:07 PDT 2008

On Apr 28, 2008, at 3:24 PM, Lucas Gonze wrote:
> You'd need a big area.  And it'd be expensive to buy all those
> whiteboards -

Not at all!  4x8 1/4" whiteboard material from the local lumber and  
DIY shop should run you < $10 a pop or so (used to be $6 the last time  
I bought a batch, I'm assuming price inflation.)  Some particle board  
to mount it on and you're good to go.

jb


More information about the FoRK mailing list